Konyaalti’nda Beş Proje Hayata Geçiyor

Konyaalti’nda Beş Proje Hayata Geçiyor

Konyaaltı ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Konyaaltı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına sunulan “Doyran Yaylasında Örtüaltı Sebzeciliği Geliştirme” konulu 5 adet proje onaylandı.

 

Onaylanan proje çalışmaları kapsamında Konyaaltı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yardım alan, sosyal güvencesi ve hiçbir mal varlığı olmayan 5 kişi için sebzecilik ve meyvecilik üzerine gelir getirici projeler konusunda, 2014 yılında Doyran Yaylasında 5 adet plastik sera kurularak yılın 12 ayı boyunca sahil ve yayla kesiminde tarımsal üretime kesintisiz devam edilmesi amaçlandığı belirtildi.

 

Yapılan açıklamada ayrıca, “Konyaaltı İlçesi Doyran Yaylasında Örtüaltı Sebze Üretimini Geliştirme Projesi” adı altında sunulan projenin amacının; İlçe sınırlarında bulunan ve Doyran Yaylasına bağlı, Boyalı ve Devrent mevkilerindeki sulanabilir arazilerde örtüaltı sebze yetiştiriciliğini geliştirmek ve üreticilerin yaşam standartlarını yükseltmek olduğu kaydedildi.

 

 

Uygun görülen projeler için sıfır faizli 15.000 TL kredi sağlanacağı ve ilk 2 yıl ödemesiz, sonraki 6 yıl eşit taksitler halinde geri ödemeli olacağı yetkililerce dile getirildi.

Konu Etiketleri

Bundan Sonra Ne Yaprak İstersiniz

Sonraki Konu [»]

Bakan 2014 Yili Mali Destek Programı Açıklandı

[«] Önceki Konu

Alo 174’e İki Bin 881 Başvuru…

Yorum Yap

Yorumlar

Ziraattube
  • Ziraattube
  • admin@ziraattube.com
  • 24.07.2016

Bu konu hakkında merak ettiklerinizi sorun cevaplayalım.

Hiç yorum yok! Bu konu hakkında ilk yorumu siz yapın.
NE ARAMISTINIZ ?
İNTFA - TARIMSAL ALIŞVERİŞ
KONU ETİKETLERİ
SİTE İSTATİSTİKLERİ
  • Kategori Sayısı (26)
  • İçerik Sayısı (3745)
  • Yorum Sayısı (53)
  • Aktif Ziyaretçi (6736)